BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 5577394
*
nr 557 7394
Takarmatur
signerad Ursula Danmark, keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2008
kl 18:36:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 14:01:30
1
100 kr
8/12 15:32:46
2
Vinnande bud
8/12 15:32:55
2
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
4007 Vägg/takarmatur
Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. För Louis Poul..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
*
Takarmatur
nr 557 7394
Takarmatur
signerad Ursula Danmark, keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 14:01:30 | 1 | 100 kr |
8/12 15:32:46 | 2 | Vinnande bud |
8/12 15:32:55 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
4007 Vägg/takarmatur
Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. För Louis Poul..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58